Super výkony - niobe.sk

Krása je v psychike a psychika je v kráse

Super výkony

V prípade, ak má vaša tvár prvé aj pokročilejšie známky starnutia s vráskami a rozmýšľate nad korekciou, ktorej výsledok bude vidieť ihneď so životnosťou 2 až 3 roky a záleží vám na omladení celej tváre, potom vám odporúčame niťový lifting APTOS niťami s posunom a fixovaním kožného tkaniva.
http://niobe.sk/wp-content/uploads/2020/09/Artboard-1-copy-2.jpg
http://niobe.sk/wp-content/uploads/2020/09/Artboard-1-copy.jpg
http://niobe.sk/wp-content/uploads/2020/09/Artboard-1-1.jpg

Super výkony

Title:

Description:

Super výkony

V prípade, ak má vaša tvár prvé aj pokročilejšie známky starnutia s vráskami a rozmýšľate nad korekciou, ktorej výsledok bude vidieť ihneď s dĺžkou so životnosťou 2 až 3 roky záleží vám na omladení celej tváre, potom vám odporúčame niťový lifting APTOS niťami s posunom a fixovaním kožného tkaniva.

Rozhodnite sa pre jednoduché riešenie
s použitím mezonití, keď túžite po:

  • jemnejšom vypnutí vrások s postupným nástupom efektu
  • uvoľnení svalovej tuhosti pod vráskami s podporou tkanív ošetrenej časti tváre
  • máte menší rozpočet

 

Rozhodnite sa pre APTOS nite, keď túžite po:

  • výraznom omladení, natiahnutí a fixovaní pokožky
  • presune ochabnutých tkanív a výraznom liftingovom efekte
  • želáte si dlhotrvajúcejší efekt

 

Korekcia tváre metódou APTOS

Postupom starnutia dochádza k oslabovaniu tkaniva, strate tvárového tuku a ochabnutiu podkožnej podpornej štruktúry. V postihnutých oblastiach sa to navonok prejaví ako ovísanie (ptóza) kože. Tento problém je najviditeľnejší na lícach, okolo očí, obočia, sánky a krku, čo dodáva tvári starnúci vzhľad. V minulosti bol jediným riešením tohto problému operačný facelift. V súčasnosti majú k dispozícii klienti menej invazívnu metódu, ktorá dokáže nadvihnúť, vytvarovať a spevniť ovísajúce tkanivo v oblasti tváre a krku.

Metóda APTOS (či facelift pomocou nití – teda bez skalpela) poskytuje rýchlu a relatívne bezbolestnú alternatívu pre pacientov, ktorý potrebujú malú až strednú rejuvenáciu. Pri tejto metóde sa na nadvihnutie podkožného tkaniva a dotvarovanie čŕt tváre využívajú jednovláknové, polypropylénové nite, nazývané takisto APTOS nite. Tieto nite majú maličké háčiky alebo zúbky, na ktoré sa po implantácii do podkožia podkožné tkanivo zachytí a môže byť nadvihnuté. Nite sú umiestnené do presne určených oblastí tváre, aby čo najlepšie podporili ochabnuté tkanivo a nadvihli ho. Efekt je podporený tým, že vlastný kolagén časom akoby opúzdri nite, čo ešte viac umocní spevnenie.

Metóda APTOS je šetrná neoperačná technika, ktorá bez použitia skalpela a v lokálnej anestéze rieši pokles starnúcej kože a vrásky. Na rozdiel od tradičného faceliftingu, ktorý vyžaduje odrezanie nadbytočnej kože a tukového tkaniva. Táto procedúra sa považuje sa oveľa menej invazívnu ako klasický facelift alebo browlift, a takisto samotný zákrok aj rekonvalescencia trvá podstatne kratšiu dobu.

Metóda APTOS sa stáva populárnym aj u mladšej generácie, požadujúcej malé zmeny či možný neskorší nástup prejavov starnutia akým je napr. ochabnutie kože.

Pre koho je vhodný tento výkon?

Táto metóda je vhodná pre všetky vekové skupiny.

Ktoré oblasti môžu byť metódou APTOS korigované?

Najčastejšie ide o pokles v oblasti vonkajšieho obočia, líc, sánky a krku. Väčšina mladších pacientov nepotrebuje upraviť všetky tieto oblasti. V procese starnutia dochádza najprv ku poklesu tkaniva v oblasti líc a obočia, až neskôr sa prejaví pokles dolnej polovice tváre.

Predzákroková príprava

Zákrok nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

Priebeh zákroku

Najprv sa pokožka dezinfikuje. Následne je tvár prehmataná a premeraná a sú označené miesta uloženia nití. Do podkožia sa infiltrujú lokálne anestetiká, ktoré zaručia bezbolestnosť celej procedúry. Anestetikum rovnako obmedzí prítok krvi do tejto oblasti, čím sa zníži jeho vyplavovanie krvou a zmierni sa tým aj pozákrokové krvácanie.
Po znecitlivení lekár vsunie dutý trokár v dopredu vytýčených vstupných bodoch a cez podkožný tuk pozdĺž určenej línie.                                                                                   
Následne je urobený východzí bod, ktorým sa trokár dostane von z podkožia, a APTOS niť je vložená do trokára. Niť je potom vytiahnutá na druhej strane trokára, ktorý po jej zavedení je odstránený, zatiaľ čo niť ostáva na určenom mieste. Tá sa polohuje a overuje sa jej umiestnenie až nakoniec je pripevnená, keď sa dosiahne jej želaná poloha.
Konce nite sú odrezané v úrovni kože. Každá z oblastí, ktorú chceme korigovať, je ošetrená týmto postupom a v prvých dňoch sa na ňu prikladajú stripy alebo obväzy, aby sa zabránilo nadmerným pohybom v ošetrenej oblasti, ktoré by mohli spôsobiť posun nití a negatívne ovplyvniť výsledný efekt.

Účinok zákroku trvá priemerne 2 až 3 roky a môže byť viackrát opakovaný.

Pozákroková starostlivosť

Efekt zákroku je okamžitý, hojenie trvá približne jeden týždeň. Odporúča sa celkové telesné šetrenie. Stravovať sa 1 až 2 dni kašovitou stravou.

 

Category
Ošetrenie

Copyright Niobé s.r.o. 2020. Všetky práva vyhradené. Vytvorilo POME STUDIO s.r.o.Copyright Niobé s.r.o. 2020. Všetky práva vyhradené. Vytvorilo POME STUDIO s.r.o.