Centrum estetickej a korektívnej dermatológie

Krása je v psychike a psychika je v kráseAptos is a non-invasive thread and methods of face and body lifting, contouring and rejuvenation.


V prípade, ak má vaša tvár prvé aj pokročilejšie známky starnutia s vráskami a rozmýšľate nad korekciou, ktorej výsledok bude vidieť ihneď s dĺžkou od 2 do 5 rokov a záleží vám na omladení celej tváre, potom vám odporúčame niťový lifting APTOS niťami s posunom a fixovaním kožného tkaniva.

Rozhodnite sa pre jednoduché riešenie
s použitím mezonití
,
keď túžite po: 

  • jemnejšom vypnutí vrások s postupným nábehom
  • uvoľnení svalovej tuhosti pod vráskami s podporou tkanív časti tváre
  • máte menší rozpočet

Rozhodnite sa pre Aptos nite, keď túžite po: 

  • výraznom omladení, natiahnutí a fixovaní pokožky
  • výraznom omladení a liftingovom efekte
  • želáte si dlhotrvajúcejší efekt


Porovnajte si základnú charakteristiku Mezonití a Aptos nitíMezonite
Aptos nite
efekt (vypnutie vrások)
čiastočný, prirodzený
výrazný, omladenie do pôvodného mladistvého výzoru
technika
vystlanie pokožky
natiahnutie a fixovanie = pravý liftingový efekt (aký bolo kedysi možné dosiahnuť len plastickou operáciou tváre)
doplnkový efekt
podpora a novotvorba kolagénu
podpora a novotvorba kolagénu
viditeľný výsledok
postupný nábeh do 2 mesiacov
ihneď, plus následné zlepšovanie
dĺžka trvania efektu
do 1-2 rokov
od 2-5 rokov
určené na
prvé známky starnutia
prvé známky starnutia, pokročilé prejavy starnutia, vyrovnávanie asymetrií tváre (po úrazoch, chorobách)
invazívnosť
neinvazívna, bez rezania
miniinvazívna, bez rezania
trvanie zákroku
do 30 minút
30-70 minút
cena
podľa lokality
podľa lokality
kombinovanie s ďalšími metódami
kyselina hyalurónová (na doplnenie objemu), botox
bez potreby kombinovania

Obe metódy sú bezbolestné a bezpečné, bez použitia skalpela. Nite sú vstrebateľné. Návrat do práce ihneď. Vhodné pre každú vekovú skupinu, mužov a ženy.

Korekcia tváre
metódou APTOS

Postupom starnutia dochádza k oslabovaniu tkaniva, strate tvárového tuku a ochabnutiu podkožnej podpornej štruktúry. V postihnutých oblastiach sa to navonok prejaví ako ovísanie (ptóza) kože. Tento problém je najviditeľnejší na lícach, okolo očí, obočia, sánky a krku, čo dodáva tvári starnúci vzhľad. V minulosti bol jediným riešením tohto problému operačný facelift. V súčasnosti majú k dispozícii klienti menej invazívnu metódu, ktorá dokáže naddvihnúť, vytvarovať a spevniť ovísajúce tkanivo v oblasti tváre a krku. 

Metóda APTOS (či facelift pomocou nití - teda bez skalpela) poskytuje rýchlu a relatívne nekrvavú alternatívu pre pacientov, ktorý potrebujú malú až strednú rejuvenáciu. Pri tejto metóde sa na nadvihnutie podkožného tkaniva a dotvarovanie čŕt tváre využívajú jednovláknové, polypropylénové nite, nazývané takisto APTOS nite. Tieto nite majú maličké háčiky alebo zúbky, na ktoré sa po implantácii do podkožia podkožné tkanivo zachytí a môže byť nadvihnuté. Nite sú umiestnené do presne určených oblastí tváre, aby čo najlepšie podporili ochabnuté tkanivo a nadvihli ho. Efekt je podporený tým, že vlastný kolagén časom akoby opúzdri nite, čo ešte viac umocní spevnenie. 

Metóda APTOS je šetrná operačná technika, ktorá bez použitia skalpela a v lokálnej anestéze rieši pokles starnúcej kože a vrásky. Na rozdiel od tradičného faceliftingu, ktorý vyžaduje odrezanie nadbytočnej kože a tukového tkaniva. Táto procedúra sa považuje sa oveľa menej invazívnu ako klasický facelift alebo browlift, a takisto samotný zákrok aj rekonvalescencia trvá kratšiu dobu. 

Metóda APTOS sa stáva populárnym aj u mladšej generácie, požadujúcej malé zmeny či možný neskorší nástup prejavov starnutia akým je napr. ochabnutie kože. 

Pre koho je táto operácia vhodná?

Táto metóda je vhodná pre všetky vekové skupiny. 

Ktoré oblasti môžu byť metódou aptos korigované? 
Najčastejšie ide o pokles v oblasti vonkajšieho obočia, líc, sánky a krku. Väčšina mladších pacientov nepotrebuje upraviť všetky tieto oblasti. V procese starnutia dochádza najprv ku poklesu tkaniva v oblasti líc a obočia, až neskôr sa prejaví pokles dolnej polovice tváre.
Predoperačná príprava 

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).


Priebeh operácie

Najprv sa pokožka dezinfikuje. Následne je tvár prehmataná a premeraná a sú označené miesta uloženia nití. Do podkožia sa infiltrujú lokálne anestetiká, ktoré zaručia bezbolestnosť celej procedúry. Anestetikum rovnako obmedzí prítok krvi do operovanej oblasti, čím sa zníži jeho vyplavovanie krvou a zmierni sa tým aj pooperačné krvácanie. 
Po znecitlivení operatér vsunie dutý trokár (nehrdzavejúcu trubičku s ostrým koncom) v špecifických vstupných bodoch a cez podkožný tuk pozdĺž určenej plochy.
Niekedy môže byť prerezané tkanivo, závisí to individuálne od pacienta. Následne je urobený východzí bod, ktorým sa trokár dostane von z podkožia, a APTOS niť je vložená do trokára. 
Niť je potom vytiahnutá na druhej strane trokára, ktorý môže byť odstránený, zatiaľ čo niť ostáva na mieste. Tá sa polohuje a overuje sa jej umiestnenie až nakoniec je pripevnená, ak sa dosiahne jej želaná poloha.
Konce nite sú odrezané v úrovni kože. Každá z oblastí , ktorú chceme korigovať, je ošetrená týmto postupom a v prvých dňoch sa na ňu prikladajú obväzy, aby sa zabránilo nadmerným pohybom v operovanej oblasti, ktoré by mohli spôsobiť posun nití a negatívne ovplyvniť výsledný efekt.

Účinok zákroku trvá v priemere 5 rokov a môže byť viackrát opakovaný.Pooperačná starostlivosť

Efekt zákroku je okamžitý, hojenie trvá približne jeden týždeň. Odporúča sa celkové telesné šetrenie. Stravovať sa 1 až 2 dni kašovitou stravou. Ošetrenie podľa pokynov operatéra.

Možné komplikácie operácie

Infekcia, zápal, nerovnomernosti, viditeľné alebo hmatné nite pri povrchovej aplikácii, jazvovatenie, asymetria.